Notatnik Cyklu

Metoda objawowo-termiczna PSNNPR

Norway

Notatnik cyklu

Metoda objawowo-termiczna, PSNNPR

Notatnik cyklu PSNNPR to program przeznaczony do notowania bieżących codziennych obserwacji na smartfonie. Aplikacja może być też uruchamiana na tablecie lub komputerze. Program ułatwia wyznaczania okresów płodności i niepłodności w cyklu, według metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia nauczanej przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny (PSNNPR). Program jest przeznaczony dla osób, które poznały zasady metody lub są w trakcie uczenia się jej.

Aktualna wersja programu   3

Nature

Jesteśmy dla Was

Jesteśmy po to byście mogli zrealizować swoje cele!, Sty 6, 2022

Program jest przeznaczony zarówno dla par starających sie o poczęcie jak i dla tych które go nie planują. Może być też z powodzeniem używany przez osoby, które chcą jedynie notować długości cyklu, jak i te które prowadzą obserwacje ze względów zdrowotnych.

Jakie są główne zalety programu ?, Lut 4, 2022
New York

PORADY ONLINE

szybko

Bez wątpienia największą zaletą programu jest to, że ułatwia on dostęp do dyplomowanaych nauczycieli metody. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do interpretacji cyklu wystarczy klika kliknięć, aby wysłać cykl i otrzymać fachową pomoc.

więcej
Paris

PSNNPR

fachowo

Program posiada rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny i jest zgodny z zasadami metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia.

więcej
San Francisco

WYGODA

dla małżonków

Według osób używających program upraszcza on wprowadzanie codziennych notatek. Małżonkowie oceniają też jako bardziej komfortowy dostęp do wykresu cyklu zarówno ze smartfona męża jak i żony

więcej

Dzięki temu, że cykle są w wersji elektronicznej mogą one, jeśli taką zgodę wyrażą małżonkowie, zasilać bazę naukową Stowarzyszenia, dzięki czemu są możliwe dalsze badania i pomiary skuteczności metod.

Nature

O programie

Czy program wyznacza automatycznie okres płodności i niepłodności?, Sty 26, 2022

Ciągle rozwijamy algorytmy wspomagające wyznaczenie okresów płodności i niepłodności.

Jednak należy zauważyć, że pary, które samodzielnie interpretują cykl, według zasad metody, osiągają większą skuteczność niż wszystkie obecnie dostępne programy.

Dlatego w programie wspomagamy użytkownika w analizie ale go nie zastępujemy.
Na przykład: w trakcie obliczania okresu niepłodności przedowulacyjnej, program przypomina reguły, zestawia długości cykli, i wykonuje kalkulacje ale cały czas przestrzega zasady pełnej transparentności i decyzyjność użytkownika.

Ten sposób został oceniony jako najbardziej przydatny, satysfakcjonujący i nie powoduje obniżenia skuteczności metody.

android

Instalacja

Aplikacja internetowa, Lut 04, 2021

Od strony technicznej Notatnik cyklu to aplikacja internetowa. Aplikacja jest przeznaczona przede wszystkim na smartfony, ale może być też używana na tabletach i komputerach. Po zainstalowaniu mimo tego, że notatnik cyklu jest aplikacją internetową pozwala prowadzić codzienne notatki również wtedy gdy smartfon nie ma dostępu do internetu. Czyli aplikacja może działać bez internetu.

Jakie smartphony są obsługiwane ?

Teoretycznie wszystkie nowsze. Choć program bez problemu działa też na moim starym 10 letnim smartfonie. Dzięki temu, że notatnik cyklu jest aplikacją internetową obsługuje wszystkie popularne systemy operacyjne jak: Android, iOS, czy Windows. Obsługuje też wiele mniej popularnych systemów.

Aplikacji NIE instalujemy ze sklepu !

Aplikacja należy do nowego typu uniwersalnych aplikacji internetowych, które mogą działać na każdym nowym telefonie niezależnie od producenta i systemu operacyjnego. Z tego względu aplikacja nie jest zależna od żadnego sklepu i nie instalujemy jej z poziomu sklepu ale bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetu. Dzięki spełnieniu nowego standardu uniwersalnych aplikacji będzie ona działać również na systemach, które dopiero powstaną w przyszłości

psnnpr

PSNNPR

PSNNPR, Lut 04, 2021

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny (PSNNPR - https://psnnpr.com/) powstało w 1989 roku jako organizacja pozarządowa, niedochodowa, działająca na terenie całej Polski. Jest autoryzowanym i certyfikowanym ośrodkiem nauczania metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia, tzw. metody angielskiej, zrzeszonym w Europejskim Instytucie Wychowania Prorodzinnego (www.ieef.eu).


Klikając w poniższy przycisk uruchomisz program.

Uruchom Notatnik Cyklu »Tags

Rozpoznawanie płodności Małżeństwo Rodzina Naturalne planowanie rodziny Smartfon MRP PSNNPR Poczęcie Miłość metoda objawowo-termiczna Szacunek Razem metoda angielska skuteczność